44078623-44075031-44612062

 با سلام و احترام خدمت اولیاء عزیز امید ایران

در این صفحه با خدمات و مشاوره های روانشناسی در خدمت دانش آموزان و اولیاء عزیز خواهیم بود .

از همراهی شما سپاسگزاریم.

با آرزوی سالی پر از موفقیت و شادی در سال تحصیلی 98-97 برای عزیزان امید ایران

 


 

 

 


 با سلام و احترام خدمت اولیاء عزیز امید ایران

در این صفحه با خدمات و مشاوره های روانشناسی در خدمت دانش آموزان و اولیاء عزیز خواهیم بود .

از همراهی شما سپاسگزاریم.

با آرزوی سالی پر از موفقیت و شادی در سال تحصیلی 98-97 برای عزیزان امید ایران

 


نکاتی در خصوص ایام امتحانات

هم زمان با فصل امتحانات، اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، نکاتي را براي تغذيه دانش آموزان در اين ايام توصيه کرد: - دانش آموزان در اين ايام هرگز صبحانه خوردن را فراموش نکنند چون مصرف صبحانه، گلوکز مورد نياز براي فعاليت مغز را تامين مي کند. همچنين مصرف عسل بويژه به همراه کنجد به تقويت حافظه و به خاطرآوردن مطالب درسي کمک مي کند.
-دانش آموزان براي داشتن خواب راحت، بايد شب قبل از امتحان يک ليوان شير گرم پيش از خواب ميل کنند، از مصرف قهوه، چاي يا نوشابه گازدار کولا از حدود 6ساعت قبل از خواب پرهيز کنند و مصرف اين مواد را در طول روز به حداقل برسانند.
- مصرف برخي مواد در ميان وعده آخر شب پيش از امتحان به کاهش اضطراب و داشتن خواب راحت کمک مي کند، اين مواد عبارتند از: لوبيا، سويا و محصولات سويا، موز، تخم مرغ، ماهي، گردو، شير و لبنيات. همچنين کم خوني سبب ايجاد بي حوصلگي، خستگي و عدم تمرکز مي شود. دانش آموزان براي پيشگيري از اين حالت در ايام امتحان و قبل از آن هم بايد از منابع غذايي حاوي آهن مانند گوشت، جگر، حبوبات، خشکبار و انواع مغزها (گردو، بادام، فندق، پسته) استفاده کنند. همچنين خوردن مواد غذايي حاوي پروتئين و کلسيم در صبحانه در ايجاد آرامش موثر است.
- تخم مرغ و لبنيات منابع غذايي خوبي براي تامين اين مواد مغذي هستند. - براي غلبه بر اضطراب و خستگي در اين ايام بايد مواد غذايي مغذي و متعادل همراه با استراحت کافي و منظم وجود داشته باشد.
- مصرف ميوه و سبزي تازه مواد لازم براي غلبه بر خستگي را در اختيار دانش آموز قرار مي دهد، مصرف قند و شکر و مربا به مقدار زياد سبب ايجاد خستگي، سردرد و اختلال در تمرکز حواس مي شود.
- مصرف انواع نان هم در وعده صبحانه مي تواند انرژي لازم و کافي براي زمان امتحان و پيشگيري از گرسنگي را فراهم کند.

 

 

 

 

مهم ترین توصیه ها به والدین در ایام امتحانات فرزندان

 

 

 

ایام امتحانات ، آرامش روانی
والدین در ایام امتحانات فرزندشان نقش و وظایف مهمی دارند و با انجام این توصیه ها میتوانند در موفقیت فرزندشان سهیم باشند.

 

در ایام امتحانات فرزندمان چه کنیم ؟

برای این که بتوانید در موفقیت فرزندانتان سهیم باشید، گام اول این است که خانه را آرام کرده و فضای مناسب درس خواندن را برایشان فراهم کنید. این آرامش تا پایان امتحانات لازم است. بنابراین در این روزها تا حد امکان از مهمان دعوت کردن و رفت و آمد خودوداری کنید.ایام امتحانات

ایام امتحانات

یک روانشناس و مشاور خانواده گفت:به فرزندانمان تلاش کردن را یاد دهیم و هیچ وقت آن ها را از امتحان نترسانیم. وی اظهار کرد:در ایام امتحانات فرزندان به توجه بیشتری نیاز دارند و لازم است تا والدین آرامش روانی را به عنوان بهترین هدیه به فرزندان خود عطا کنند.

او افزود:به فرزندانمان تلاش کردن را بیاموزیم و هیچ وقت آنها را از امتحان نترسانیم، آن ها باید یاد بگیرند که خداوند موفقیت را در سایه تلاش دانسته است.

ایام امتحانات

دانستنی های ایام امتحانات فرزندان


این روانشناس خاطرنشان کرد:لزوماً برای مطالعه، آرامش در فضای خانه و خانواده لازم است، ما می توانیم خیلی از برنامه های جانبی خود را حذف کنیم و بعد از امتحانات انجام دهیم که با این کار اعتماد به نفس فرزندان نیز افزایش می یابد.

وی ادامه داد:به فرزندانمان بیاموزیم که اعتماد به نفس با توکل بر خدا و اعتقاد به توانایی فردی حاصل می شود و به او یادآوری کنیم که می تواند انسان بزرگی باشد.

قسمتی با اشاره به این که فرزندان در ایام امتحانات به حمایت بیشتری نیاز دارند، خاطرنشان کرد:باید به آن ها بیاموزیم هر کاری وقت و زمان ویژه ای دارد و هرگز از تختخواب خود به عنوان میز مطالعه استفاده نکنند، چون مطالعه کردن در مکان خواب یا در جاهای بسیار نرم و راحت یا در حالت خوابیده و دراز کش اشتباه است چون زمینه ذهنی خواب را فرآهم می کند، همان طور که خوابیدن هم نباید در محل مطالعه انجام پذیرد.

این روانشناس تصریح کرد:حتماً بین نوبت های مطالعاتی، فرزندان را وادار کنیم حدود ٢٠ تا ٢٥ دقیقه استراحت فکری و ذهنی داشته باشند.

وی تصریح کرد:داشتن برنامه غذایی سالم و نشاط بخش و خوابیدن به اندازه کافی در رأس برنامه های درسی دانش آموزان قرار گیرد.

قسمتی با اشاره به این که صبح روز امتحان، داشتن روحیه لازم فوق العاده مهم است، گفت:خسته و خواب آلود بودن و صبحانه نخوردن از جمله موارد مهمی هستند که باعث می شود دانش آموز در زمان برگزاری امتحان نتواند از پس پاسخگویی به سئوالات امتحان به نحو صحیح برآید.

وی به دانش آموزان توصیه کرد که پس از توزیع سئوالات همه را مطالعه نکنند چون این کار بدون شک تمرکز را از میان می برد.

 

 

چرا مدارس امید ایران ؟

یش دبستان و دبستان امید ایران برنامه ­های خود را در راستای رسالت دوره­ ی آموزش ابتدایی تدوین نموده که سرلوحه­ ی آن آموزش برنامه­ های اعتقادی، اخلاقی، علمی، فرهنگی، هنری زیستی، بهداشتی و مهارت­ های زندگی فردی و اجتماعی است که در کلیه­ ی برنامه ­ها مد نظر گرفته شده است.

ارتباط با ما

جنت آباد جنوبی کوچه سوم غربی پلاک 1

info@omid-iran.ir

44078623

44075031

44612062

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید